ARRI ALEXA 35

ARRI ALEXA 35 opäť zvyšuje latku

Rodina kamier ARRI ALEXA už viac ako desať rokov stanovuje zlatý štandard digitálnej kinematografie. Teraz nová ARRI ALEXA 35 posúva latku ešte vyššie vďaka novému snímaču formátu Super 35 s rozlíšením 4,6K a technológii REVEAL Color Science.

 • väčší dynamický rozsah
 • väčšia citlivosť
 • presnejšie farebné podanie
 • väčšia kreatívna kontrola

 • 17 stop dynamického rozsahu
 • až o 2,5 stops viac ako predchádzajúce kamery ARRI ALEXA
 • flexibilnejšia postprodukcia vďaka ľahšej práci s akýmikoľvek svetelnými podmienkami
 • najlepší možný nástroj pre vaše HDR projekty
 • vylepšená citlivosť prináša nižší šum a vyššia citlivosť ISO
 • zachovanie presnosti farieb pri všetkých úrovniach expozície
 • možnosť zvýšenej citlivosti pre ešte čistejšie snímky pri slabom osvetlení
 • verné realistické farby, prirodzené a nádherne vykreslené pleťovky
 • jemnejšie tónové variácie pre pohlcujúce a emocionálne silné zábery
 • jednoduchý pracovný postup s aplikáciou REVEAL Color Science

Diskusie spoločnosti ARRI s filmármi a dôkladné preskúmanie obrazovej produkcie viedli k výraznému zlepšeniu kvality obrazu a rýchlejšiemu a jednoduchšiemu pracovnému postupu. REVEAL Color Science je súbor nových krokov spracovania obrazu, ktoré sa interne používajú v zariadení ALEXA 35 a sú k dispozícii aj prostredníctvom popredných postprodukčných nástrojov tretích strán na spracovanie ARRIRAW.

Hlavné parametre novej ARRI ALEXA 35 kamery:


Široký výber objektívov
Kameru ALEXA 35 možno používať so širokou škálou objektívov – moderných aj historických, anamorfných aj sférických, Super 35 aj veľkoformátových. Ak chcete snímať s kamerami ARRI a zároveň splniť požiadavky natívneho rozlíšenia 4K, máte teraz nesmierne široký výber objektívov.

19 formátov záznamu
Celkovo 19 formátov záznamu ARRIRAW a Apple ProRes, ktoré obsahujú efektívny downsampling v kamere a anamorfné rozostrenie, vám umožňuje optimalizovať rýchlosť prenosu dát, rozlíšenie a ďalšie parametre na základe vašich individuálnych potrieb

Rýchle a jednoduché ovládanie
ALEXA 35 je najmenšia plnohodnotná produkčná kamera ARRI, ktorá obsahuje funkcie a spracovateľský výkon väčšej kamery ALEXA pri zachovaní rozmerov veľkosti “Mini”, ktorá dokáže nahrávať natívne rozlíšenie 4K pri frekvencii až 120 snímok za sekundu. Rýchle a jednoduché ovládanie je zabezpečené vďaka mnohým vylepšeniam použiteľnosti a jednoduchej štruktúre ponuky, ktorá bude pre štáby intuitívne známa. ALEXA 35 je najlepšia kamera typu A, B, ako akčná kamera, všetko v jednom.

Nový bočný displej
Čítajte stav a meňte nastavenia bez hľadáčika pomocou nového ľavého bočného displeja kamery a ovládacieho kolieska. Skvelá novinka pre použitie s TRINITY, Steadicam, Easyrig, na dronoch a žeriavoch.

Hľadáčik HDR
Známy hľadáčik MVF-2 a štruktúra ponuky z ALEXA Mini LF, teraz s možnosťou prepnutia na zobrazenie HDR v okulári.

Navrhnutá pre flexibilitu
Vďaka piatim vymeniteľným držiakom objektívov, dvom ruchovým mikrofónom a interným FSND filtrom je ALEXA 35 ideálna pre meniace sa požiadavky na snímanie. AC si zamilujú konektor LBUS na tele, zabudovaný sériový port pre zariadenia na meranie vzdialenosti a hľadáčik s možnosťou pripojenia za prevádzky.

Integrované elektronické moduly
Napájací distribučný modul PDM-1 ponúka sedem ďalších výstupov pre napájacie príslušenstvo, zatiaľ čo zvukový rozširujúci modul AEM-1 (vpravo) poskytuje dva neuveriteľne čisté kanály mikrofónového predzosilňovača na záznam zvuku v tele kamery, ako aj ďalšie výstupy napájania.

Zásobník médií pre kompaktné disky 1 TB a 2 TB
Všetky existujúce kompaktné disky s kapacitou 1 TB budú fungovať s modelom ALEXA 35 a nová verzia s kapacitou 2 TB prináša možnosť neuveriteľne vysokej snímkovej frekvencie pri nekomprimovanom nahrávaní vo formáte ARRIRAW.

B-Mount, nový 24 V štandard
Vylepšená mechanika, pôsobivé metadáta a dostatok energie pre všetko príslušenstvo.

Všestranné možnosti pripojenia
ALEXA 35 ponúka množstvo vstupov a výstupov pre všetko vaše príslušenstvo. Medzi hlavné prednosti patria dva úplne nezávislé výstupy 12G SDI, konektor ethernet na streamovanie metadát v reálnom čase a regulované výstupy 12 V a 24 V na napájanie príslušenstva.

Vytvorená a ideálna pre dlhodobú investíciu
Každý model ALEXA 35 sa pred odoslaním podrobí extrémnym teplotným a vibračným testom, aby sa zabezpečila jeho spoľahlivá životnosť na scéne. Počas vývoja sa kamera triasla, mrzla, varila a bola vystavená tupým nárazom, zatiaľ čo konektory boli opakovane testované robotickými ramenami. Výsledok? Kamera ALEXA 35 je odolná voči teplotám, striekajúcej vode a prachu a je skonštruovaná tak, aby vydržala a priniesla bezpečnú návratnosť investície.

Kvalita obrazu
Spoločnosť ARRI sa vždy snažila poskytovať filmárom najlepšiu celkovú kvalitu obrazu, a nie sa sústrediť na jeden parameter, ako je napríklad rozlíšenie. ALEXA 35 sa stále riadi rovnakým prístupom.

Kreatívne možnosti
Existujú dva hlavné spôsoby, ktorými ALEXA 35 rozširuje kreatívnu kontrolu na scéne: rozvíjajúca sa ponuka textúr ARRI pre rôzne vzhľadové riešenia a širší výber objektívov Super 35 a veľkoformátových objektívov.

Rýchle a jednoduché ovládanie
ALEXA 35 je najmenšia plnohodnotná produkčná kamera, akú kedy spoločnosť ARRI vyrobila, a obsahuje funkcie a spracovateľský výkon väčšej kamery ALEXA v rozmeroch “Mini”, ktorá sa rýchlo a jednoducho používa pri akomkoľvek type produkcie.

Formáty záznamu
Pre kameru ALEXA 35 je k dispozícii celkovo 19 rôznych formátov záznamu ARRIRAW a Apple ProRes, ktoré obsahujú efektívny downsampling v kamere a anamorfný de-squeezing.

Elektronické príslušenstvo
Predstavenie dvoch nových modulov elektronického príslušenstva dostupných pre fotoaparát ALEXA 35, ako aj 24 V batériového systému B-Mount. Modul B-Mount aj moduly elektronického príslušenstva sa úzko integrujú so zadnou časťou tela kamery.

Mechanická podpora
Spoločnosť ARRI vyvinula ku kamere ALEXA 35 kompletnú novú sadu mechanických podporných prvkov, ktorá poskytuje flexibilné možnosti pre každú situáciu pri snímaní.

ARRI ALEXA 35

Viac podrobných informácií nájdete na stránkach ARRI

Pre viac informácií o uvedených produktoch a značkách nás neváhajte kontaktovať – pomocou online chat-uemailom alebo telefonicky na 02/6478 0767.

Zaujali vás naše novinky?

Prihláste sa k odberu a dostávajte ich medzi prvými a priamo do vášho emailu!

Ďalšie novinky

Prihlásenie na odber noviniek

Leave this field blank

Používame súbory cookies, ktoré nám umožňujú lepšie ponúkať naše produkty a služby.