Atomos prináša RAW záznam do Sony PXW-FX9

Atomos prináša RAW záznam do Sony PXW-FX9

Atomos oznámil podporu nahrávania RAW pre kamkordér Sony PXW-FX9 s full frame senzorom, ktorý dostane RAW cez SDI v rôznych snímkových frekvenciách až do DCI 4KP60p a do DCI 2K180p.

Spočiatku bude Atomos Shogun 7 zaznamenávať nedotknuté snímky Apple ProRes RAW až do DCI 4Kp60 alebo nepretržite v rozsahu 2K až DCI 2Kp180 na ohromujúci spomalenie z rozširovacej jednotky FX9 a XDCA-FX9. Výsledné obrázky majú úžasný detail a maximálnu šírku pre postprodukciu – optimálne pre dokončovanie HDR alebo pre väčšiu flexibilitu v SDR (Rec.709).

Nahrávanie cez SDI z FX9 pomocou Shogun 7 rozširuje výkon špičkovej videokamery tým, že údaje RAW sníma zo svojho najmodernejšieho snímača a zaznamenáva ich do flexibilného a efektívneho formátu RAW formátu ProRes. FX9 s XDCA-FX9 sa pripojí k existujúcej zostave Sony RAW FS7*, FS7II*, FS5** a FS5II, ktoré všetky spolupracujú s Shogun 7 na nahrávaní v ProRes RAW.

Výstup RAW kamery FX9 (prostredníctvom XDCA-FX9) bude povolený prostredníctvom aktualizácie firmvéru v2.0 pre FX9 od spoločnosti Sony plánovanej v októbri 2020. Súčasne bude pre Shogun 7 k dispozícii bezplatné stiahnutie firmvéru AtomOS, aby sa umožnilo FX9 RAW nahrávanie.

Pre viac informácií o uvedených produktoch a značkách nás neváhajte kontaktovať – pomocou online chat-uemailom alebo telefonicky na 02/6478 0767.

Zaujali vás naše novinky?

Prihláste sa k odberu a dostávajte ich medzi prvými a priamo do vášho emailu!

Ďalšie novinky

Prihlásenie na odber noviniek

Leave this field blank

Používame súbory cookies, ktoré nám umožňujú lepšie ponúkať naše produkty a služby.