AJA NAB 2023

Novinky z NAB 2023 – AJA Video Systems

AJA Dante AV 4K-T / 4K-R

AJA Dante AV 4K

Prenos 4K/UltraHD/2K/HD/VESA Dante AV Ultra obrazu a zvuku s veľmi nízkou latenciou z/do 12G-SDI alebo HDMI zariadení.

Pomocou prevodníkov Dante AV 4K-T a Dante AV 4K-R ľahko začleníte vysokokvalitné video bez vizuálnych strát do Dante AV-over-IP prostredí, ako sú štadióny, divadlá, kostoly, školy, kancelárske komplexy, hotely a ďalšie. Nové vysielacie/prijímacie zariadenia umožňujú jednoduchý prenos a ovládanie videa a zvuku v profesionálnej kvalite 4K, UltraHD, 2K, HD, VESA Dante s nízkou latenciou do/z 12G-SDI alebo HDMI 2.0 zariadení cez 1 GigE sieť Dante AV.

Viac informácií o nových prevodníkoch Dante AV 4K-T a Dante AV 4K-R nájdete na stránkach výrobcu.

AJA HELO Plus v2.0

AJA HELO Plus

Nové vylepšenia a voliteľné licencie pre viackanálový prenos/nahrávanie zvuku, PlayToStream a ďalšie nov funkcie.

Spoločnosť AJA predstavila firmvér v2.0 pre svoje obľúbené zariadenie HELO Plus na streamovanie a nahrávanie H.264, ktorý obsahuje bezplatné vylepšenia, ako napríklad úplnú integráciu so službou Facebook Live, prekrývanie SDI a HDMI a ďalšie. Aktualizácia tiež zavádza voliteľné licencie na zakúpenie, ktoré podporujú viackanálový zvuk a funkciu PlayToStream.

Kompletné informácie o enkodéroch HELO Plus a novom firmware upgrade nájdete na stránkách výrobcu.

AJA ColorBox v2.0

AJA ColorBox

Rozšírená podpora technológie Colorfront Engine a najnovšie aktualizácie ORION-CONVERT a BBC HLG LUT, nové funkcie užívateľom nastaviteľného prekrytia obrazu statusom zariadenia a ďalšie.

Firmvér AJA ColorBox v2.0 je nabitý skvelými novými funkciami – od voliteľnej licencie na rozšírenie možností spracovania videa Colorfront Engine™ o úplne nové režimy TV Mode a Live Mode až po podporu najnovších tabuliek BBC HLG LUT v1.6, aktualizáciu ORION-CONVERT a ďalšie bezplatné nové funkcie, ako je podpora prekrývania línií snímok, nové integrácie a rozšírené testovacie vzory.

Viac informácií o ColorBox v2.0 nájdete na stránkach AJA Video Systems.

AJA FS-HDR v4.2

AJA FS HDR

Nový TV režim, výkonné vylepšenia v Live a filmovom režime a BBC v1.16 LUT.

Nový firmvér FS-HDR v4.2 pre prevodník a synchronizátor snímok HDR/WCG od spoločnosti AJA s novým TV režimom Colorfront, ktorý využíva najnovšie “color science” v intuitívnom engine na spracovanie farieb. Stiahnutie aktualizácie tiež zabezpečuje prístup k vylepšeniam režimov Live a Film vrátane podpory transformácií ARRI LogC4, Sony S-Log3 a aktualizovaných tabuliek v1.6 BBC HLG LUT.

Nový TV režim FS-HDR je jednoducho použiteľný engine na spracovanie farieb, ktorý poskytuje prístup k novým nástrojom Brightness, Highlight, Super Highlight a Colorfulness, čím umožňuje väčšiu kontrolu nad kritickými prvkami pri konverzii farieb. Nový režim tiež zavádza konverzie Sony S-Log3, ktoré sa ukázali ako výhodné v moderných aplikáciách live produkcie.

Viac informácií o FS-HDR v4.2 sa dozviete na stránkách výrobcu.

AJA BRIDGE LIVE v1.14

AJA Bridge Live

Voliteľné licencie JPEG XS I/O, nový vstup RTMP, redundancia bez zásahu ST 2022-7 a ďalšie novinky.

Firmvér v1.14 pre viackanálové UltraHD a HD live video zariadenie BRIDGE LIVE pre vzdialenú produkciu, prispievanie, spoluprácu, streamovanie a doručovanie už čoskoro bude obsahovať niekoľko vylepšení a funkcií požadovaných zákazníkmi, ktoré zefektívňujú celý pracovný postup. Najdôležitejšie novinky verzie zahŕňajú nové voliteľné licencie JPEG XS I/O, nový RTMP vstup, podporu pre redundanciu bez zásahu ST 2022-7 alebo automatickú rekonfiguráciu vstupu.

Viac informácií o AJA BRIDGE LIVE nájdete na stránkach výrobcu.

AJA Diskover Media Edition

AJA Diskover Media Edition

Nové základné funkcie a integrácie platforiem, rozšírené možnosti vyhľadávania a ďalšie novinky.

Spoločnosť AJA Video Systems oznámila množstvo očakávaných aktualizácií pre svoj softvér na udržateľnú správu dát Diskover Media Edition. Teraz obsahuje základný softvér, vylepšené vyhľadávacie a analytické nástroje a rozšírenú integráciu s tretími stranami a podporu zásuvných modulov, ktoré zefektívňujú pracovné postupy správy údajov.

Viac informácií o Diskover Media Edition nájtete na stránkách AJA.


Tento rok spoločnosť AJA Video Systems ohlásila množstvo noviniek a updatov existujúcich produktov na výstave NAB 2023 pomocou nových softwarových funkcií a vylepšení. Zhrnutie týchto noviniek si môžete pozriet aj v tom videu.

Ak budete mať otázky k niektorým novinkám, ktoré boli ohlásené na výstave NAB 2023 v Las Vegas alebo k produktom AJA vo všeobecnosti, budeme radi ak nás budete kontaktovať.

Pre viac informácií o uvedených produktoch a značkách nás neváhajte kontaktovať – pomocou online chat-uemailom alebo telefonicky na 02/6478 0767.

Zaujali vás naše novinky?

Prihláste sa k odberu a dostávajte ich medzi prvými a priamo do vášho emailu!

Ďalšie novinky

Prihlásenie na odber noviniek

Leave this field blank

Používame súbory cookies, ktoré nám umožňujú lepšie ponúkať naše produkty a služby.