Cooke /i technology

Cooke /i technológia pre Full Frame

Jedným zo zameraní spoločnosti Cooke Optics na zostávajúce mesiace roku 2020 je demonštrácia zákazníkom, ako jej technológia /i umožňuje nové technické riešenia starých pretrvávajúcich problémov a len málo z nich sa v posledných rokoch podarilo natoľko zvrátiť, ako problém so zaostrením pri Full Frame snímaní.
Cooke /i technology

Malá hĺbka ostrosti, ktorú poskytuje Full Frame, je veľmi cenená a bola významným činiteľom pri náraste produkcie používajúcej tento formát. Udržanie úzkej roviny zaostrenia je však pre kameramanov a ostričov významnou výzvou, najmä v situáciách, keď sa objekty aj kamera pohybujú.

Špičkovým riešením na zabezpečenie rýchleho vizuálneho merania je CINETAPE od spoločnosti Cinematography Electronics, ktorá poskytuje číselné hodnoty ukazujúce na prvý pohľad vzdialenosť medzi filmovou rovinou kamery a predmetom. CINETAPE 2 je teraz vo svojej druhej iteracií menša a lahšia než kedykoľvek predtým a nedávno sa ku nej pridal špeciálny rámček /i Lens Display, ktorý číta kritické informácie o metadátach z objektívov vybavených technológiou /i a zobrazuje kombinované údaje na viacfarebných stĺpcový graf pre ešte rýchlejšiu referenciu hĺbky ostrosti.

„/i Lens Display kombinuje metadáta z objektívu s informáciami z CINETAPE 2 a zobrazuje ich spôsobom, ktorý je užívateľsky prívetivejší pre kameramanov, ostričov a pre tých, ktorí sa jednoducho nechcú zahrávať metadáta detailami.“ vysvetľuje Larry Barton z spoločnosti Cinematography Electronics. “Máme tiež stĺpcový graf, ktorý zobrazuje, či je to, čo majú v centre pozornosti, priamo v strede, na vzdialenom konci alebo na blízkom konci hĺbky ostrosti.”

Výsledkom je rýchly a jednoduchý systém, ktorý pomáha jediným pohľadom zaistiť, či je zaostrovacia rovina tam, kde by mala byť, čo šetrí čas a zvyšuje efektivitu pri natáčaní. Zdôrazňuje tiež množstvo pracovných postupov pri natáčaní aj postprodukcií, ktoré môžu využívať technológiu /i, a prečo sa etablovala ako systém metadát objektívov.

„Cinematography Electronics bola prvou spoločnosťou mimo Cooke, ktorá pracovala s technológiou /i, a sme radi, že takmer o dve desaťročia neskôr stále pomáha posúvať hranice,“ hovorí Les Zellan, predseda predstavenstva spoločnosti Cooke Optics. „Zaostrovanie je čoraz dôležitejšie, pretože čoraz viac ľudí sa snaží aplikovať Cooke Look® na full frame prácu, a to je presne ten druh šikovného nástroja, ktorý má pomôcť kameramanom a ostričom a stál za vznikom technológie /i na prvom mieste.“

 

Viac o Cooke Optics nájdete na našich stránkach, alebo na stránkach výrobcu.

Pre viac informácií o uvedených produktoch a značkách nás neváhajte kontaktovať – pomocou online chat-uemailom alebo telefonicky na 02/6478 0767.

Zaujali vás naše novinky?

Prihláste sa k odberu a dostávajte ich medzi prvými a priamo do vášho emailu!

Ďalšie novinky

Prihlásenie na odber noviniek

Leave this field blank

Používame súbory cookies, ktoré nám umožňujú lepšie ponúkať naše produkty a služby.