OConnor a Game of Thrones

OConnor a Game of Thrones

Produkty OConnor majú tiež schopnosť mimoriadne dobre zvládnuť súpravy veľkých kamier. Digitálne kamery sa možno zmenšujú, ale musíme brať do úvahy všetko ostatné, od určitých setov objektívov až po systémy zaostrovania a monitory, celé zostavy môžu byť stále ťažké. Je nevyhnutné mať primerane veľkú a silnú hlavu, ktorá je schopná zvládnuť a pod touto váhou podať výkon.

 

Televízna adaptácia série fantasy románov G.R.R. Martina Game of Thrones prilákala rekordný počet divákov na televíznych staniciach HBO a získala si mimoriadne širokú a aktívnu medzinárodnú fanúšikovskú základňu po celom svete.

Nakrúcanie sa začínalo v júli, pričom v obrovskej produkcii bežali dve jednotky, Dragon Unit so sídlom v Belfaste a Wolf Unit, ktorá je mobilnou filmárskou posádkou. Ben Wilson bol súčasťou Wolf Unit, ktorá mala úvodné šesťtýždňové natáčanie v Belfaste pri natáčaní zimných scén, a potom dva a pol mesiaca na ceste nakrúcania „scén z modrej oblohy“ v Chorvátsku aj Seville.

Wilson nakrúcal kamerou Arri Alexa a počas každého dňa natáčania použil na každý záber svoj OConnor 25/75B, pokiaľ netočil na žeriav alebo steadicam. Mnoho z najslávnejších scén drámy, od sťatia hlavy prvej hlavnej postavy až po krvavé a zdĺhavé bitky, bolo zachytených pomocou video-hlavy OConnor ako kľúčovej podpory kamery.

“Všetky veľké scény sa natáčali pomocou OConnor 25/75B. Bol to ťažný kôň video-hláv, či už bola namontovaná na vozíku dolly alebo na statív. Príležitostne sme ju doplnili o ďalšie vybavenie, napríklad na prízemné zábery, ale každý deň to bola hlavná video-hlava.“

Wilson pracoval s OConnor 25/75B za posledných pár rokov na celej svojej škále filmových projektov.

“Je to jedna z mojich najspoľahlivejších častí podporného vybavenia.” Všetci sú oboznámení s hlavou, posádka je zvyknutá na OConnor, pretože je to priemyselný štandard – pekná a ľahká súprava, ktorú ľudia dobre poznajú. Počas inscenácií majú režiséri tendenciu naskakovať na kamery, aby sa pozreli. S OConnor vedia, kde sú zámky, všetko je to o znalosti vybavenia v tomto biznise a Oconnor je v tomto priemysle nepochybne dobre etablovaný. “

Viac o produktoch OConnor nájdete na našich stránkach, alebo na stránkach výrobcu.

Pre viac informácií o uvedených produktoch a značkách nás neváhajte kontaktovať – pomocou online chat-uemailom alebo telefonicky na 02/6478 0767.

Zaujali vás naše novinky?

Prihláste sa k odberu a dostávajte ich medzi prvými a priamo do vášho emailu!

Ďalšie novinky

Prihlásenie na odber noviniek

Leave this field blank

Používame súbory cookies, ktoré nám umožňujú lepšie ponúkať naše produkty a služby.