vysielacie pracoviská

Modernizácia technológií – vysielacie pracoviská Českej televízie

Predmetom projektu bola kompletná modernizácia a rozšírenie technológie pre nové vysielacie pracoviská vrátane obslužných pracovísk pre vysielanie všetkých programu ČT a upgrade existujúcej automatizácie vybavovania.

Táto inštalácia prebieha v spolupráci so spoločnosťou SMART Informatics a práca spočíva v príprave novej serverovne, natiahnutí nových káblových trás, osadení video matíc a všetkých zariadení, vyviazaní káblov na svoje pozície, osadenie konektorov, prípravy nových operačných pracovísk, montáž monitorových stien, operátorských zariadení a kompletná konfigurácia systému.


Nový systém umožní spracovať vysielanie 5 základných programov a 4 regionálne varianty zvoleného programu v automatickom aj manuálnom režime vo formáte 1080p50, ďalej spracovať 12 príležitostných webových kanálov a jeden program UHD v rozlíšení 2160p50. Systém bude po novom zaisťovať automatický záznam živých relácií (autoingest). Systém je rozšíriteľný až na celkový počet 36 paralelne spracovaných kanálov. Súčasťou inštalácie sú nové vysielacie matice a distribučná infraštruktúra, obmena vybavenia obslužných pracovísk, nové monitorové steny a vybudovanie novej centrálnej technickej kontroly vrátane zavedenia automatického dohľadového systému.

Fotogaléria zoradená podľa postupného priebehu práce od zaťahovania káblových trás, cez montáž monitorových stien, finálne osadenie konektorov, monitorov a zariadení po nové vysielacie pracoviská.


Použité značky:

Realizácia projektu:

Zaujal vás tento projekt?

Máte v pláne riešiť podobný projekt a radi by ste ho predtým skonzultovali? Kontaktujte nás a radi vám poradíme a pomôžeme s jeho realizáciou.

Ďalšie referencie

Zaujal vás tento projekt?

Plánujete v blízkej budúcnosti riešiť niečo podobné?

Kontaktujte nás a radi vám pomôžeme s výberom tých správnych produktov, prípadne skonzultujeme váš existujúci projekt a navrhneme vhodné riešenie.

Vyplňte formulár nižšie a budeme vás kontaktovať v čo najkratšom čase.

Používame súbory cookies, ktoré nám umožňujú lepšie ponúkať naše produkty a služby.